Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" i  zaakcepuj naszą politykę.

[Zamknij]

Bałtyk


Aktualności

Konferencja Mastering the Game - nowe ścieżki współpracy

13.11.2015

W zeszłym tygodniu, do Krakowa zjechali się deweloperzy gier wideo oraz specjaliści ds. prawa autorskiego. Wszystko to za sprawą konferencji Mastering the Game. Business and Legal issues for Video Games Developers. Baltic Sea Region Perspective organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, we współpracy z World Intelectual Property Organisation. 

W przestrzeniach Małopolskiego Parku Technologii Informacyjnych przez dwa dni trwały obrady poświęcone prawno-biznesowym aspektom tworzenia gier komputerowych. Producenci i wydawcy gier wideo z krajów regionu Morza Bałtyckiego mieli okazję wymienić się swoimi doświadczeniami ze sobą i z prawnikami zajmującymi się ochroną własności intelektualnej. Wśród poruszanych tematów znalazły się m.in. specyfika prawno-biznesowa rynków gier komputerowych krajów regionu Morza Bałtyckiego, zagadnienia prawa własności intelektualnej w tej branży oraz konkretne przykłady problemów prawnych, przed którymi stoją producenci gier w naszym regionie. Wydarzeniu towarzyszyła m.in. kolacja w Wieliczce, którą uświetnił występ zespołu Percival, swoją muzyką stworzoną do gry Wiedźmin 3.

Konferencja ta była jednym z pierwszych wydarzenień zainicjowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, mającym na celu wsparcie rozwoju polskiego sektora gier wideo. Została ona zorganizowana w ramach trwającej prezydencji Polski w Radzie Państw Morza Bałtyckiego, której jednym z priorytetów jest Kreatywność!

Rada Państw Morza Bałtyckiego (RPMB), czyli Council of the Baltic Sea States (CBSS), jest międzynarodowym forum politycznym, zajmującym się współpracą międzyrządową w tym regionie. Rolą RPMB jest określanie celów politycznych, inicjowanie projektów oraz tworzenie forum wymiany idei.

Więcej informacji na temat konferencji Mastering the Game można znaleźć na jej podstronie. Zapraszamy również do zapoznania się z galerią zdjęć z wydarzenia.Wstecz

Cbss logo

EUSBSR logo

Ndpc logo