Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" i  zaakcepuj naszą politykę.

[Zamknij]

Bałtyk


Aktualności

 • Warsztaty rozwoju projektów PA Culture

  05.07.2016

  16 i 17 czerwca 2016 r. w Warszawie obyły się 3 warsztaty rozwoju projektów PA Culture. Warsztaty miały na celu wsparcie projektów flagowych PA Culture oraz projektów, które chciałyby otrzymać status projektu flagowego, w rozwijaniu projektów, umiejętnym pisaniu aplikacji oraz w zdobywaniu kontaktów do potencjalnych partnerów zainteresowanych współpracą w regionie Morza Bałtyckiego.

 • Semianaria PA Culture: Wilno, Sztokholm, Helsinki, Ryga

  06.06.2016

  W kwietniu i w maju odbyły się cztery seminaria PA Culture (Policy Area Culture & Creative Sectors). Ich ideą była promocja PA Culture oraz informowanie o działaniach i funduszach na kulturę w regionie. Seminaria miały charakter otwarty, kierowane były do potencjalnie zainteresowanych przedstawicieli sektora kreatywnego i sektora kultury: instytucji kultury, NGO’sów, artystów, studentów.

 • XI Międzynarodowy Konkurs Chopinowski w Narwie

  10.02.2016

  7 lutego br. zakończył się XI Międzynarodowy Konkurs Chopinowski w Narwie. Zwieńczyła go Gala w Narodowej Sali Koncertowej Estonia w Tallinnie, podczas której laureaci konkursu zaprezentowali własne interpretacje dzieł Fryderyka Chopina.

 • Bałtyckie wydanie magazynu HERITO

  14.12.2015

  Tematyka Bałtyku szeroko zagościła w nowym, już trzecim w 2015 roku, numerze kwartalnika HERITO. Obszerny materiał, w całości poświęcony roli wspólnego dziedzictwa kulturowego oraz tożsamości bałtyckiej, dostępny jest również online.

 • Konferencja Mastering the Game - nowe ścieżki współpracy

  13.11.2015

  W zeszłym tygodniu, do Krakowa zjechali się deweloperzy gier wideo oraz specjaliści ds. prawa autorskiego. Wszystko to za sprawą konferencji Mastering the Game. Business and Legal issues for Video Games Developers. Baltic Sea Region Perspective organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, we współpracy z World Intelectual Property Organisation.

 • Ruszyły nowe Studia Podyplomowe Ochrona dziedzictwa kulturowego regionu Morza Bałtyckiego na Uniwersytecie Gdańskim

  23.10.2015

  Na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego ruszyły studia podyplomowe Ochrona dziedzictwa kulturowego regionu Morza Bałtyckiego.
  Studia adresowane są do osób posiadających dyplom ukończenia studiów co najmniej I stopnia (licencjat), pracowników muzeów oraz instytucji i organizacji działających na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego, jak również wszystkich osób zainteresowanych przeszłością regionu oraz chętnych do podejmowania działań związanych z ochroną dziedzictwa kulturowego.
   

 • Ruszył nabór na wnioski do programu Promocja kultury polskiej za granicą – Priorytet Bałtyk 2017

  15.10.2015

  Ruszył nabór na wnioski w ramach programu Promocja kultury polskiej za granicą 2017 – Promesa. Na priorytet Kraje Rady Państw Morza Bałtyckiego jest pula środków na łączną kwotę 3 mln zł.

 • Common Baltic – Konkurs filmów krótkometrażowych

  03.08.2015

  Culture.pl i Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni oraz Festiwal Filmowy w Gdyni i Gdyńska Szkoła Filmowa ogłaszają konkurs na film krótkometrażowy o tożsamości krajów położonych nad Morzem Bałtyckim. Do konkursu zgłaszać można filmy o długości 1-5 minut, które poruszają tematykę związaną właśnie z regionem Morza Bałtyckiego – jego kulturą, tożsamością kulturową, historią, społeczeństwem, transformacją.

 • Nabór na projekty dofinansowane z mechanizmu Seed Money Facility (SMF)

  31.07.2015

  W lipcu rozpoczął się nabór na projekty, które mogą ubiegać się o dofinansowanie z mechanizmu Seed Money Facility (SMF).

 • Ruszyła rejestracja na Bałtyckie Forum Kultury!

  22.07.2015

  W zakładce Wydarzenia można już zarejestrować się na konferencję Bałtyckie Forum Kultury, które będzie miało miejsce w dniach 15-18 września br. w Gdańsku.

 • Promocja kultury polskiej za granicą – Priorytet Bałtyk

  22.07.2015

  W ramach programu Promocja kultury polskiej za granicą 2016 – Promesa w priorytecie Kraje Rady Państw Morza Bałtyckiego przyznano dofinansowanie na 32 projekty, na łączną kwotę 2 763 610 zł.

 • Polscy artyści na Positivus Festival na Łotwie

  22.07.2015

  W dniach 17-19 lipca br. w miejscowości Salacgriva na Łotwie, odbyła się dziewiąta edycja tzw. łotewskiego open’air’a, czyli festiwalu Positivus.

Strony:   1-12 z 12  

Cbss logo

EUSBSR logo

Ndpc logo